Протидія боулінгу

Дата: 19.10.2020 16:43

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною.

Сааді (персидський поет)

Явище булінгу – не нове для сучасного суспільства. Однак назву свою – «булінг» - воно отримало порівняно недавно. У перекладі з англійської воно означає знущання, цькування чи залякування. Булінг відрізняється від звичайної суперечки між учнями тим, що супроводжується фізичним чи психологічним насиллям: дитину висміюють, залякують, б`ють, псують речі.

За даними Міністерства освіти, тільки минулого року психологи отримали близько 109 тисяч звернень через цькування учнів. Проте лише третина з них була від дітей, частіше про проблему булінгу наважувались говорити вчителі або батьки.

Пам’ятка для жертв булінгу

1.Не протиставляй себе колективу. Намагайся бути доброзичливою людиною, навіть із агресивно Фото без описуналаштованими до тебе членами колективу.

2.Не принижуй інших: не обзивайся,  не погрожуй.

3.Захищайся: твердо, не переходячи в атаку, не дозволяй принижувати себе, показуй, що можеш постояти за себе.

4.Наберись терпіння: те, що відбулося, не триватиме довго.

5.Розбирайся у причинах, але не займайся  «самознищенням», не звинувачуй себе ні в чому.

6.Говори впевнено, але тактовно, коли розмовляєш із булером, стій прямо, поводься спокійно, не бійся, не кричи та тим більше не счиняй бійку.

7.Кажи «НІ» і не почувай себе винним.

8.Шукай підтримки у працівників школи, друзів, батьків. Вони допоможуть тобі вистояти.

9.Не мовчи! Розповідай про знущання та насильство над собою. Це допоможе швидше припинити протиправні дії.

І пам`ятай: Є поміж нас багаті й бідні

Кому,  що треба, доля не пита

То є дві речі всім нам необхідні

У світі - мир, а в душах доброта