ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ПОВІДОМЛЯЄ:

Дата: 15.09.2020 17:13

Фото без описуЧисте поле -- запорука  майбутнього врожаю!

Всі бур’яни, з’являючись в посівах сільськогосподарських культур, забирають у культурних рослин площу живлення і світло, поживні речовини і вологу, знижують врожай  всіх вирощуваних культур, збільшують вартість затрат на одиницю продукції, вони є розсадником шкідників і хвороб культурних рослин.

Отже,  боротьбу з ними потрібно  вести  постійно і всіма можливими заходами.

Одним з найефективніших заходів є хімічний – знищення бур’янів гербіцидами.

Найбільш шкодочинними є багаторічні бур'яни. До них відносяться: пирій повзучий, види будяків і осотів, шавель кінський, мати-й-мачуха, берізка польова і інші.

Ці буряни розмножуються, як насінням, так і кореневищами та кореневими паростками. Їх необхідно знищити до посіву всіх с/г культур з осені, тобто в даний час.

Зібрані озимі і ярі зернові,  на стерні добре видно спектр бур’янів, які відросли і якщо є вищеназвані, необхідно обприскати поля гербіцидами суцільної дії: Ураган Форте, Гліфовіт Екстра, Отаман та інші.

Норма витрати препарату на гектар залежить від виду бурянів.

Якщо це пирій 3-4 лга, будяки, осоти 4-5 лга, кінський щавель, мати й мачуха, берізка польова, хрін-5лга+д.р.дикамба.

Механічні роботи: оранку, дискування  потрібно проводити не раніше, як через 20-30 днів після внесення гербіциду, даючи можливість знищити не тільки надземну частину, а і кореневу систему, що є основною метою при знищенні багаторічних бур’янів.

При внесенні пестицидів суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки та особистої гігієни .

Провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки

ГУ Держпродспоживслужби у Волинській обл.

Галина Беляновська

Фото ілюстративне