Як знищити білокрилку?

Дата: 12.06.2019 08:39

На невеликих ділянках капусти одноосібних селянських господарств району спостерігається масове заселення рослин шкідником-білокрилкою. Цього року її поява  відмічена на місяць раніше, як в попередні роки. Ймовірно цьому сприяла тепла, без дощів погода. При сприятливих умовах ареал поширення та чисельність шкідника будуть збільшуватись.

На нижній частині листків  легко помітити   велику кількість личинок. При температурі 21-23ºС і відносній вологості повітря 60-70% цикл розвитку одного покоління завершується протягом 23-25 днів. За рік шкідник може дати до 12 поколінь. Яйця самка відкладає купками по 10-20 штук на нижньому боці листків. Личинки відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби. Листки скручуються, рослини в’януть і при сильному пошкодженні гинуть.

Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника. Обприскування рослин треба починати при з’явленні первинних вогнищ білокрилки, використовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні. Для обмеження чисельності:

• у відкритому грунті зареєстровані інсектициди Акктелік, к.е. 0,3-1,5л/га, Вертимек 018 EC,КЕ, 0,7-1,0 л/га, Ексірель, СЕ,0,25-0,50 л/га, біопрепарат  Натургард, в.р.,0,3-1,0 л/га; в  овочевих агроценозах проти комплексу шкідників застосовують: актару 240 SC,к.с.,0,07-0,09 л/га,  0,3-0,4 л/га, децис профі 25,WG, BГ, 0,035г/га, енжіо 247 SC.к.с.,0,18/л/га, моспілан ВП, 0,2-0,3 кг/га та інші; в посадках капусти проти комплексу шкідників ефективними є композиції інсектицидів децисf-люкс 25 EC, KE,0,3 л/га + дімілін, з.п., 0,1 кг/га;
  • в закритому грунті -  актуал,КЕ.3,0-5,0 л/га, аплауд, з.п. 0,5-0,7 кг/га, актелік, к.е., 3-5 л/га, бульбощит, ВГ,0,045-0,050кг/га,  конфідор 200 SL,РК,0,25 л/га,  р.к. 0,25 л/га, конфідор Максі, в.г. 0,5 г /сотку на 5-8 л. води,  когінор 200 SL, РК,0,25 л/га, моспілан, в.р. 0,2-0,3 кг/га,  смерть жукам, ВГ, 0,045-0,050 кг/га та інші згідно «Переліку….»
  • в умовах закритого грунту ефективним  є застосування  біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів.

Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних  рад, ОТГ.

При роботі з пестицидами суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки!!!

Провідний спеціаліст

управління фітобезпеки                                                                                 Г. Беляновська