ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! НОВІ ЗМІНИ В НАДАННІ СУБСИДІЙ

Дата: 20.02.2019 11:21

Постановою від 06 лютого 2019 року № 62 внесено зміни щодо надання населенню житлових субсидій, а саме з 01 березня 2019 року запроваджується надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі, тобто субсидія виплачуватиметься грошима безпосередньо громадянам.
Субсидіанти отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Цей механізм застосовується до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня по грудень 2018 року.
Громадянам, які одержують пенсії субсидія буде виплачуватись Пенсійним фондом разом з пенсією.
Громадянам, які не одержують пенсії, субсидія буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкритті в АТ “Ощадбанк”.
Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися у відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.
Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.
Тим громадянам, які звернулися вперше за субсидією у 2019 році субсидія буде надаватися у грошовій формі . Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.
Громадяни, яким житлова субсидія надається в грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг.